Каталог
Оформити замовлення

Як орієнтуватися в абревіатурах: RTF (RTR), PNP, KIT — комплектація радіокерованих моделей

/upload/uf/eb6/obzor_stati.png

Таємний шифр для RC-моделістів

Навіть якщо ви ще серйозно не вирішили, чим же стануть для вас радіокеровані моделі: хобі чи професійним заняттям і навіть не знаєте, який апарат підійде в якості «першого», все-одно знати розшифровку абревіатур RTF (RTR), PNP, KIT ви просто зобов'язані.

Таємничі три літери в різних поєднаннях присутні в кожній назві RC-моделі, чи то радіокерований автомобіль, літак або катер. А позначають вони різну міру готовності апарата до першого запуску. Ви ж не хочете потрапити в халепу з першою покупкою?

Отже, давайте розбиратися…

До заїзду готовий? Завжди готовий! RTR/RTF

Найпростіший і найпопулярніший варіант комплектації – RTR (для наземного та водного транспорту) та RTF (для авіамоделей).

«Ready to Run» та «Ready to Fly». Для людини, яка хоч трохи орієнтується в англійській мові, вже одне слово «Ready» («готовий») звучить як пісня.

Якщо в назві моделі є букви RTR або RTF, знайте, що автомобіль, танк, дрон, літак або будь-яка судномодель повністю зібрані та налаштовані в заводських умовах. Все готове до першого запуску.

Про такі апарати ще кажуть: готовий до запуску прямо з коробки.

Це ідеальний варіант для пілота-початківця (капітана, водія) і непоганий вибір для досвідченого RC-моделіста, який точно знає, що шукає, орієнтується в параметрах і розуміє, чого очікувати від моделі.

Чому професіоналів не завжди цікавлять моделі у RTR/RTF-комплектації? Так, ці апарати «готові до запуску», але в комплекті ви отримуєте базовий (як правило, стоковий) набір запчастин, з якими технічні показники машини будуть не завжди найкращими.

«Плюс» такої комплектації для початківця – це можливість поступового зростання у професійному плані. Багато (та практично всі!) виробники розробляють свої моделі з урахуванням подальшого апгрейду.

Якщо пілот-початківець купує радіокерований позашляховик у базовій комплектації, згодом він може замінити стокові деталі на покращені, тим самим модифікувати модель і підвищити її технічні характеристики.


Довідка:

  • Іноді можна зустріти також абревіатуру ARF - (Almost Ready To Fly, тобто майже готовий ...). Цей варіант означає, що модель зібрана та налаштована виробником, але якоїсь складової не вистачає і її потрібно купити окремо. У комплекті може не бути зарядного пристрою або акумулятора. У кожному конкретному випадку потрібно уважно читати інструкцію та радитися з професіоналом про оптимальну доукомплектацію.

Як щодо «трохи попрацювати»? PNP/BND/BNF

Спеціально для тих, хто вже зрозумів смак RC-техніки та піднімається на наступний щабель у пізнанні тонкощів радіокерування, придумали варіанти комплектації PNP та BND (для наземного транспорту) або BNF (для авіамоделей).

PNP («Plug and Play», тобто «включай і грай») комплект — це машина, авіамодель або судномодель, разом з якою в коробці ви не знайдете акумулятор, зарядний пристрій та апаратуру радіокерування. Все купується окремо.

Здається складно, але це лише на перший погляд. Такий варіант комплектації дозволяє досвідченішому RC-моделісту самостійно підібрати необхідну деталь під свої запити та фінансові можливості.

BND («Bind and Drive» – забінді та їдь) або BNF («Bind and Fly» – забінді та лети) також варіанти комплектації для досвідчених любителів RC-техніки. Комплект не містить акумулятор, зарядку до нього та сумісний передавач для апаратури радіокерування (тобто приймач у комплекті є).

«To bind» (англ) — означає «прив'язувати» або «зв'язувати». У нашому випадку потрібно додатково придбати радіопередавач і зв'язати його («забіндити») із встановленим на моделі приймачем.

Роботи небагато, але зробити її потрібно. І якщо ви пройшли цей рівень, час іти далі і вище...

«Нам не складно дрон побудувати!» KIT-набір для профі

KIT означає «набір». У такій комплектації можна купити автомобіль будь-якого ступеню складності складання та масштабу, авіамодель або судномодель.

У кожному випадку це комплект для професіоналів своєї справи, для захоплених RC-йників, які ловлять кайф від конструювання моделей і не шкодують часу, витраченого на збирання чергового чемпіона.

Якщо ви вже вийшли на рівень, коли вас не влаштовує стандартний набір, купуйте KIT-комплект. Для участі у професійних змаганнях справжні гонщики збирають модель власними руками, щоб потім було чим пишатися.

KIT набір — це як «лего», набір запчастин, з якого тільки вмілі руки RC-моделіста здатні зібрати апарат із замашками чемпіона.

Основні життєво важливі органи моделі (двигун, радіокерування, акумулятор та інше) підбираються індивідуально.

Спочатку, світ радіокерованих моделей може залякати (або заворожити) складнощами і незрозумілостями, але з часом, з усвідомленням суті основних понять, все стає на свої місця і вибір видається не таким вже й складним.

Але головне, що ви повинні пам'ятати завжди, це те, що радіокеровані моделі – це не іграшки, а складна техніка, яка потребує відповідного ставлення до себе, а також певних знань.


Статті в тему:

Короткий тлумачний словник RC-тематики: терміни, пояснення, сленг
Як правильно вибрати зарядний пристрій: поради початківцям
Який акумулятор вибрати для своєї радіокерованої моделі
Як правильно поводитися з літієво-полімерними акумуляторами: зарядка, експлуатація, зберігання Li-Po АКБ
Що потрібно знати перед покупкою безпілотника: як вибрати дрон

Получить бонус

Персональный бонус
за регистрацию

получить