Каталог
Оформити замовлення

Симулятори польотів квадрокоптера на ПК: основні моменти вибору та функціональних можливостей

/upload/uf/eb6/obzor_stati.png

Небо вабить багатьох. На відміну від далеких предків, ми маємо більше шансів подивитися на світ із висоти пташиного польоту і для цього зовсім не обов'язково сідати за штурвал літака чи вертольота.

Радіокеровані моделі літаків, планерів, вертольотів або мультироторних систем (квадрокоптерів, окто- або гексакоптерів) стали доступними, а польоти безпілотників – ще бажанішими та захоплюючими. 

Однак, багато пілотів-початківців забувають, що «купити модель» і «вміти літати» – це не тотожні речі. Як наслідок, маємо – падіння, краші, поломки, невдачі та розчарування...

Звісно, можна йти «від малого» і розпочинати навчання з недорогих, простеньких моделей, заздалегідь визнаючи їх «одноразовими». Але є інший безпечний спосіб навчання (принаймні – для вашого гаманця) – це програми-«відео симулятори» дронів для ПК.

Програмне забезпечення такого плану – не відкриття RC-моделістів. Симулятори широко використовуються пілотами і машиністами швидкісних поїздів для «програвання на екрані ПК» ситуацій, можливих у реальності та для попередження небезпечних наслідків невмілих рухів початківця.

Що це? Як виглядає?

Симулятор польотів на квадрокоптері (літаку, гелікоптері, планері — що вам цікавіше?) — це програма, яка встановлюється на комп'ютер і синхронізується (підключається) до пульта керування (передавач, як у цієї радіокерованої моделі).

Як правило, у таких програмних продуктах є:
  • можливість вибрати апарат для польоту (і можливість завантажити та встановити додаткові моделі безпілотників);
  • провести налаштування пілотування (режими, швидкості);
  • визначитися з локацією для польоту (відкрита місцевість, дерева, закриті приміщення для невеликих дронів та інше).

У чому сенс придбання симулятора польотів безпілотника?

Так, можна купити армію бюджетних дронів і безкінечно літати вперед/назад. Незабаром вам це набридне. 

Більш дорогі та функціональні моделі вимагають особливих навичок керування. 

Симулятор з класичним пультом ДК допоможе відточити рухи пальців у непередбачених ситуаціях, натренувати «м'язову пам'ять» і діяти практично рефлекторно в реальному польоті. 

Сучасні симулятори ідеально передають фізику польоту моделі, тобто в реалі RC-вертоліт, літак або квадрокоптер будуть вести себе саме так, як на екрані монітора під час тренувальних польотів. 

Хороша програма навчить вас знімати класні фото та відео, ганяти по FPV, швидко реагувати на перепони та складні погодні умови.


Експерти стверджують, що навчання навичкам пілотування складних радіокерованих моделей на симуляторі вимагає близько 100 годин нальоту, тоді як навчитися грамотно керувати безпілотником у реальних умовах можна в 3, а то й у 4 рази швидше. Але давайте порахуємо, скільки дронів Dji Phantom можна розбити за цей час? Витрати на запчастини та ремонт не можна порівняти з бажанням майстерно літати. Тож якщо є можливість, чому б не скористатися? 

Подивимося, що пропонують розробники ПЗ та виробники.

Проблема вибору: на що звернути увагу при купівлі RC симулятора польотів

Перед походом до магазину або відвідуванням спеціалізованого сайту, поставте собі кілька запитань: 

  1. Який тип ПК ви використовуєте (Ios або Windows)? 

  2. Потрібен симулятор для розваги чи згодом плануєте використовувати дрон у професійній діяльності? 

  3. Чи плануєте ви використовувати камеру для фото та відео?

  4. Літатимете тільки в режимі «прямої видимості» чи по камері (FPV) теж? 

  5. Потрібен симулятор тільки для квадрокоптерів (гексакотерів, октокоптерів) чи хотілося б навчитися справлятися з гелікоптерами, літаками та планерами? 

Визначились? Отже, полетіли обирати!

Безкоштовна програма-симулятор «FMS»: особливості та можливості

Це ПЗ популярне серед пілотів-початківців. Програма сумісна майже з усіма сучасними пультами керування.

Так що якщо у вас є передавач (Spektrum, Futaba, JR та ін), сміливо завантажуйте прогу на комп'ютер і підключайте його до комп'ютера за допомогою аудіо-шнура.

Безкоштовність симулятора FMS дещо позначилася на його «фотореалістичності», але базові навички пілотування тут можна відпрацювати на 100%.

Зліт/посадка, повороти, політ «на себе», маневрування між перешкодами – руки згодом навчаться робити все інстинктивно.

Універсальні авіасимулятори з апаратурою керування в комплекті

Хороший спосіб навчитися грамотно пілотувати — придбати спеціальний пульт керування, який має вбудований USB-шнур і підключається прямо до ПК.

Навіть якщо це бюджетна модель, вартістю від 30 доларів (наприклад універсальний авіасимулятор Dynam або 6-ти канальний FlySky), ви отримуєте широкий вибір моделей для тренувань, різні локації для польотів і різні польотні режими.

Крім того, пульт керування цих симуляторів — це реальна апаратура, до якої швидко звикаєш і згодом не замислюєшся, як діяти в тій чи іншій ситуації реального життя.
Бажаєте більше реалістичності у віртуальній реальності?

Є симулятор польотів Yuneec (модель YUNSIM) – бездротовий польотний девайс, який потребує наявності наземної станції (пульта радіокерування) ST10 чи ST10+.

Відомий виробник гарантує найвищу якість картинки та відчуття реального польоту. З таким симулятором можна відточити навички пілотування на суперсучасних моделях, постійно поповнювати їх ряд, а головне – літати «як у реалі» можна в будь-яку погоду та пору року, у будь-який час доби, навіть не встаючи з дивана і без ризику розбитися або нашкодити навколишнім.

 
Вибрати авіасимулятор на сайті RC-Hobby
 

Як висновок

Купувати симулятор польотів чи утриматися – справа ваша. Але врахуйте, що реально круті моделі вимагають реально крутих пілотів. 

А тренуватися, як відомо, краще на «піддослідних мишках».


Статті в тему:

Що потрібно знати перед покупкою безпілотника: як вибрати дрон

Як запустити квадрокоптер. Тільки для пілотів-початківців: увімкнення, калібрування, тримування

Як орієнтуватися в абревіатурах: RTF (RTR), PNP, KIT — комплектація радіокерованих моделей

Яку зарядку вибрати для АКБ радіокерованої моделі

Як правильно заряджати акумулятор радіокерованої моделі


Получить бонус

Персональный бонус
за регистрацию

получить